Поліська територіальна громада
Київська область, Вишгородський район

Документи для отримання пільг зі сплати земельного податку ФО подає контролюючому органу до 01 травня поточного року

Дата: 13.02.2024 08:29
Кількість переглядів: 73

Фото без опису

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Управління інформаційної взаємодії

04151, м. Київ – 151, вул. Святослава Хороброго, 5а

телефон (факс) 246-23-40

 

Документи для отримання пільг зі сплати земельного податку ФО подає контролюючому органу до 01 травня поточного року

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до  п. 281.1 ст. 281 ПКУ, від сплати земельного податку звільняються:

 -   особи з інвалідністю І і ІІ групи;

 -   фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
 -   пенсіонери (за віком);

 -  ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

 -  фізичні особи, визнані Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії ФО п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

-для особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;

-для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд: у селах – не більш 0,25 га, в селищах – не більш 0,15 га, в містах – не більш 0,10 га;

-для індивідуального дачного будівництва – не більш 0,10 га;

-для будівництва індивідуальних гаражів – не більш 0,01 га;

-для ведення садівництва – не більш 0,12 га.

Крім того, згідно з п.281.3 ст.281 ПКУ визначено, що від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку ІУ групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку ІУ групи.

Якщо ФО станом на 01 січня поточного року має у власності кілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених п. 281.2 ст. 281 ПКУ,  то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву довільної форми до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів платника податку – спеціаліста резидента Дія Сіті

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що особливості оподаткування доходів спеціалістів резидентів Дія Сіті встановлені п. 170.14  прим.1 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що спеціалісти резидента Дія Сіті - це гіг-спеціалісти, які виконують роботу/надають послуги на замовлення та на користь резидента Дія Сіті на підставі гіг-контракту, укладеному згідно Закону № 1667-ІХ, та/або особи, які перебувають із резидентом Дія Сіті у трудових відносинах - п.п. 14.1.283 п.14.1 ст.14 ПКУ.

Згідно з п.170.14 прим.1. 2 п.170.14 прим.1.ст.170  ПКУ,  за ставкою, визначеною п.167.2 ст.167ПКУ (5%), оподатковуються доходи платника податку - спеціаліста резидента Дія Сіті, що виплачуються на його користь резидентом Дія Сіті у вигляді:

а) заробітної плати;

б) винагороди за гіг-контрактом, укладеним у порядку, передбаченому Законом України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", у тому числі винагороди за створення та перехід прав на твори, створені за замовленням;

в) авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.

При цьому розмір доходу не повинен перевищувати еквівалент 240 тис. євро за календарний рік за офіційним курсом гривні щодо євро, встановленим Національним банком України станом на 01 січня звітного податкового року.

У разі якщо сума отриманого доходу перевищує зазначений розмір, то сума такого перевищення оподатковується за ставкою, встановленою п.167.1 ст. 167 ПКУ (18%). В такому випадку платник податків зобов’язаний відобразити суму такого перевищення у складі загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за відповідний звітний рік та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи і самостійно сплатити податок на доходи фізичних осіб із суми такого перевищення - п.170.14 прим.1. 3 п.170.14 прим.1.ст.170  ПКУ.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Щодо сплати єдиного внеску ФОП в умовах воєнного стану

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до абзацу першого п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2464, тимчасово, з 01 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, особи, зазначені у пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону України №2464, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе. При цьому такими особами розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2464 єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався (абзац другий п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2464).

Звертаємо увагу, що в разі прийняття рішення про несплату ЄВ, страховий стаж для призначення пенсії нараховуватися не буде.

Водночас,3 сплата ЄВ дозволить своєчасно виплачувати пенсії та інші соціальні виплати в умовах воєнного стану.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Звірка з податку на нерухоме майно

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п.266.7.1 п.266.7 ст.266 ПКУ,  обчислення суми податку з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб здійснюється  контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

-об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

-розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

-права на користування пільгою із сплати податку;

-розміру ставки податку;

-нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним) – п.п.266.7.3 п.266.7 ст.266 ПКУ.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

 ГУ ДПС у Київській області

 

Відповідальність за неподання/несвоєчасне подання платником податків податкової звітності

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачено п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України (далі  -ПКУ), зокрема, неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ст. 49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі:

-     в розмірі 340 грн., за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку);
-     в розмірі 1020 грн. при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів – для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Завершився термін дії звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення/постачання на митній території України лікарських засобів та медичних виробів 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що 31 грудня 20243року закінчився термін дії тимчасового пільгового режиму оподаткування, під час якого були звільнені від оподаткування податком на додану вартість операції, що передбачені п.38 та п.38 прим.1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ.

Отже, з 01 січня 2024 року оподаткуванню податком на додану вартість у загальному порядку підлягають операції з ввезення на митну територію України, а також постачання на митній території України товарів (лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них), визначених пунктами 38 та 38 прим.1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, які тимчасово, по 31 грудня 2023 року, звільнялися від оподаткування податком на додану вартість.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Відомості про доходи, які повинна містити довідка про доходи, що надається податковим агентом ФО для  заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно  до п.п. «в» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою. 

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку - п.п. «в» п. 176.2 ст. 176 ПКУ.

Оскільки затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, така довідка надається у довільній формі, в ній, крім загальної інформації про фізичну особу (П. І. Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), обов’язково зазначається наступна інформація:

-сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
-розмір та сума податкової соціальної пільги;

-сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Змінено розміри ставок акцизного податку на тютюнові вироби та тютюн

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.17 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з  01 січня 2024 року змінено розміри ставки акцизного податку та порядок нарахування податкового зобов’язання.

Так, на 20 відсотків збільшено специфічні ставки акцизного податку та мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів.

Зазначені зміни спрямовані до наближення ставок, встановлених законодавством України, до ставок, визначених у положеннях Директиви ЄС 2011/64/ЄС від 21 червня 2011 року щодо структури та ставок акцизів на тютюнові вироби.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи бажаєте Ви щоб на території Поліської ТГ увімкнули вуличне освітлення?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь