В Україні 22 червня відзначають День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни!

Дата: 22.06.2022 13:13

День пам’яті засновано указом президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року. Також Верховна рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день.

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни відзначається 22 червня невипадково, адже саме в цей день, німецькі війська вторглися на територію Радянського Союзу і почали захоплювати території. Німецько-радянська війна тривала майже чотири роки – від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. Тоді вона забрала життя кожного п’ятого українця.

22 червня щорічно приспускають державний прапор України з чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади. Крім того, в цей день обмежують трансляції розважальних програм на радіо і телебаченні.