СЕЗОН ПОЖЕЖ!!!

Дата: 25.03.2021 18:45

СЕЗОН ПОЖЕЖ!!!

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)» № 556-ІХ, який Верховна Рада ухвалила на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020 року.

• за порушення вимог пожежної безпеки в лісах розмір штрафу складатиме від 1530 грн до 4590 грн; якщо це призвело до знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, або до виникнення лісової пожежі чи поширення її на значній площі - 15 300 грн;
  • за самовільне випалювання рослинності або її залишків розмір штрафу складатиме від 3060 грн до 6120 грн; якщо це відбулося в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - до 12 240 грн.
  • за забруднення атмосферного повітря передбачена кримінальна відповідальність і розмір штрафу сягатиме від 30600 до 61200 грн;
    за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу - від 91 800 грн до 153 000 грн.
    Отже, як бачимо, посилення відповідальності стосується лише збільшення розміру штрафів.