Поліська територіальна громада
Київська область, Вишгородський район

Депутатське звернення до Президента України

Дата: 02.02.2021 20:10
Кількість переглядів: 1413

26.01.2021 року відбулась позчергова сесія Поліської селищної ради.

 Група депутатів ( Ільницький О.І, Скопич О.І., Харченко Т.А., Беленок Н.І., Мартиненко М.В.)підготувала звернення до Голови селищної ради  « Про звернення депутатів Поліської селищної ради VIІI скликання до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та

введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на  енергоносії»

Звернення підтримали всі 22 депутата.

2.02.2021 року депутатське звернення, рішення сесії і офіційний лист від Поліської селищної ради були направлені до Президента України, Кабінету Міністрів України і до  Верховної ради України.

 

 

 

Фото без опису

 

ПОЛІСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ВИШГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

вул. Воздвиженська 84, смт. Красятичі, Вишгородський район, Київська область, 07053 тел(04592) 5-16-33

ЄДРПОУ 04361723,  E-MAL: polisotg2020@ukr.net

 

Від 2.02.2021року №   .

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

                                                                      Президенту України

 

 

 

              Поліська селищна рада Київської області надсилає Вам копію  рішення Поліської селищної ради « Про звернення депутатів Поліської селищної ради VIІI скликання до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та

введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на  енергоносії» від 26 січня 2021 року № 70-04-VIII , та копію звернення «Депутатів Поліської селищної ради VIІI скликання до Президента

України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення

мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на енергоносії» вхідний № 25/1 від 25 січня 2021 року, що додаються.

 

 

 


 

 

 

 

                                                               

  

         Селищний голова                                                         О.М.Гаращенко

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

ПОЛІСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ПОЛІСЬКОГО РАЙОНУ  КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

РІШЕННЯ

Про звернення депутатів Поліської селищної ради VIІI скликання до

Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів

України щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та

введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на

енергоносії

 

       Відповідно до Конституції Украйни, статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Поліської селищної ради VIІIскликання, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії Поліської селищної ради з питань розвитку місцевого самоврядування, громад, регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції, Поліська селищна рада вирішила:

   1. Підтримати звернення депутатів Поліської селищної ради VIІI скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на енергоносії, що додається.

    2. Звернення направити до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

    3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Поліської селищної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції.

 

        

 

  Голова                                                  Олена Гаращенко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення Поліської селищної ради

від __.01.2021 № ___-

 

Президенту України

Володимиру Зеленському

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

депутатів Поліської селищної ради VIІI скликання до Президента

України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України щодо

необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення

мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на енергоносії

 

 

      На сьогоднішній день жителі України, як і всього світу борються з пандемією коронавірусу COVID-19 та змушені долати наслідки запровадження карантинних заходів, які значною мірою обмежили права та свободи більшості жителів країни та погіршили їхній матеріальний стан.

     Відповідно до статті 1 Конституції України, Україна є соціальною, правовою державою, що виражається у соціальній спрямованості економіки, праві громадян на соціальний захист та достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, який включає достатнє харчування, одяг, житло.

     Конституцією визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

      Керівництво держави зобов’язане діяти виключно в інтересах громадян країни та приймати рішення для захисту та реалізації прав, свобод та соціальних гарантій.

    Однак Кабінетом Міністрів України та Національною комісією, котра здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) було прийнято ряд постанов, які з 1 січня 2021 року, підвищили тарифи на газ та його доставку, електроенергію та як наслідок наступні підвищення тарифів на опалення та гарячу воду.             

    Прикро констатувати факт, що в супереч офіційних обіцянок керівництва держави зменшити вдвічі тарифи на тепло, уряд та підзвітні йому органи виконавчої влади піднімають вартість тарифів енергоносіїв для  споживачів від 5% до майже 50% відсотків.

Ціна на природній газ для населення по Київській області збільшилась на 70% з 5,86 грн. за 1 м3 до 9,87 грн. за 1 м3. Така динаміка збільшення спостерігається у вартості всіх житлово-комунальних послуг.

     Органи державної влади зобов’язані реалізовувати гарантії соціального захисту населення при оплаті за житлово-комунальні послуги та вживати заходів для випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.

      В такий важкий для громадян час, держава повинна забезпечити збереження соціальних гарантій та приймати рішення для збільшення розміру надання допомог, пільг та субсидій для людей, котрі знаходяться за межею виживання. Однак, субсидія як соціальна гарантія для самих незахищених верств населення, не зможе в повній мірі покрити різницю в нових тарифах та можливістю простих українців їх оплатити, оскільки, при плануванні витрат Державного бюджету України на 2021 рік, Кабінет Міністрів України скоротив видатки на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житловокомунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій форм.

    Такі дії органів державної влади викликають зростання рівня напруги та соціального збурення громадян країни.

     Видатки на субсидії можуть зменшуватись лише у двох випадках: при порівнюваному зниженні цін на енергоносії, або ж при відповідному зростанні доходів громадян.     Водночас, в Україні сталося все з точністю до навпаки – здорожчання комунальних послуг відбувається не завдяки економічним досягненням, а на тлі глибокої економічної кризи, в якій опинилися більшість громадян України.

     Фактично, влада навіть не думала про пошук реальних механізмів підтримки громадян, адже у вказаних умовах зупинення зростання тарифів  було б очевидним базовим заходом сприяння та допомоги людям. Подорожчання вартості комунальних послуг, в умовах економічної і  політичної кризи, в яких опинилося наше суспільство, є злочином проти

народу України.

     Ми, депутати Поліської селищної ради, як представницький орган територіальної громади Київщини, виступаємо проти збільшення тарифів на комунальні послуги для населення без забезпечення належного рівня соціальних гарантій для незахищених верст населення.

      Також вважаємо, що керівництво держави зобов’язане вжити всіх необхідних заходів для здійснення перевірки необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та зупинити дії постанов Кабінетом Міністрів України та НКРЕКП, які підвищили вартість енергоносіїв для населення на період дії карантину, для можливості забезпечення достатнього життєвого рівня громадян. Враховуючи думку та потреби громадян, з метою досягнення балансу інтересів споживачів комунальних послуг, суб’єктів господарювання та держави вимагаємо:

 

      1. Запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, котра здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими з 1 січня 2021 року було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію..

     2. Підготовити та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету на 2021 рік, якими передбачити виділення достатнього розміру коштів для покриття потреби у пільгах та субсидіях соціально незахищених верств населення.

     3. Здійснити перевірку законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв прийнятих відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, котра здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи бажаєте Ви щоб на території Поліської ТГ увімкнули вуличне освітлення?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь